ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 03:33

Kültür Bakanı Çelik: Eski Türkiye'nin köhnelerinden kurtulmuş değiliz


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Eski Türkiye'nin köhnelerinden hala kurtulmuş değiliz." dedi.

Bakan Ömer Çelik, memleketi Adana'da iftardan sahura kadar vatandaşların sorunlarını dinledi. Gece geç saatlerde Adanalılarla buluşan Çelik, sorunların çözüleceği sözünü verdi.

AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere Adana’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Genlik Stadyumundaki iftarın ardından vatandaşlarla buluştu. İlk olarak Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'na giden Çelik, burada vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Ziyarette Vali Hüseyin Avni Coş, Milletvekili Fatoş Gürkan, AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, dernek yöneticileri hazır bulundu.

Daha sonra Yurt ve Yeniyurt mahallerine giden Bakan Ömer Çelik, burada kahvehanelerde vatandaşların sorunlarını dinledi. Gece geç saatlere kadar mahallelilerle birlikte vakit geçiler Çelik, belediye başkanlarından sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışma yapmalarını istedi. İftardan sahura kadar kentte dolaşan Bakan Çelik, sahuru Ulu Cami'de partililerle birlikte yaptı.

AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı sahurda partililere seslenen Ömer Çelik, çocukluğunun geçtiği yerlerde çocukluk arkadaşlarıyla birlikte sahur yapmanın sevincini yaşadığını söyledi.

Ulu Cami civarında sabahın geceye, gecenin sabaha karıştığı uzun sohbetler yaptıklarını ifade eden Çelik, “İşte bir gün Türkiye’deki o köhne zihniyetler nasıl aşılır, bu günlere nasıl ulaşırız diye sohbetler yapıyorduk. Allah nasip etti, o günlerde buralarda gençliğimizin en güzel yıllarını geçirdiğimiz en güzel yıllarını harcadığımız arkadaşımızla birlikte bu günlere ulaştık. Ve ne büyük nasiptir ki, şimdi sizlerle ben bu anıları yad etme fırsatı buluyorum. İnşallah diyoruz ki, Türkiye’yi 2023’e götürürüz.” dedi. Türkiye’nin son 10 yılda çok büyük bir mesafe kat ettiğini vurgulayan Ömer Çelik, “Hep beraber nice yasaklardan, nice köhnelerden, yoksulluklardan geçerek bu günlere geldik. Sizin verdiğiniz büyük mücadele sayesinde Türkiye büyük hedeflere, büyük maliyet ve kayıplar ödemeden geldi. Biz askeri darbeleri, partimize kapatma davalarıyla yaşadık. Ama şimdi bu sofralarda hep beraber yan yana oturuyoruz. Vardığımız şey, omuz omuza nasıl soframızı, ekmeğimizi, çorbamızı paylaşıyorsak, Türkiye’deki mihnetleri, meşakkatleri de öyle paylaştık.” şeklinde konuştu.

“İnşallah bu ekmeği, sofraları paylaştığımız gibi bunları daha bereketli sofralar haline getiririz.” diyen Bakan Çelik, Ramazan’ın bereketi ile çocuklara hep beraber daha güzel bir Türkiye bırakmak istediklerini kaydetti. 2023’e kadar kat edecek daha çok yolun olduğuna işaret eden Bakan Ömer Çelik şöyle devam etti: “Eski Türkiye’nin köhnelerinden kurtulmuş değiliz. Türkiye ekonomisinin güçlenmesi için çok ciddi bir vizyon ortaya konuluyor. Çözüm süreciyle Türkiye içerisindeki toplumsal barışın daha kuvvetli bir şekilde tesis edilmesi, Türkiye’nin üzerinde 30 yıldır yük olan bir takım prangaların atılması için hep beraber daha çok uğraşıyoruz. En büyük kuvvet ve kudret kaynağı, sizin bu sofralarda omuz omuza oturarak bu dayanışmayı göstermenizdir. Buradaki sizin gücünüz, kuvvetiniz, birlik ve beraberliğiniz emin olun sadece Adana ile Türkiye ile sınırlı kalmıyor. Siz bu gücünüzü kuvvetinizi, iradenizi ne kadar büyütürseniz, iftarı yapmak için ekmek bulamayan Somalili kardeşlerimize de ulaşıyorsunuz. Afrika’dan Asya’ya kadar herkesin gözü kulağı buradaysa, bilin ki bu cazibeyi yaratan, gücü kuvveti yaratan sizin bu sofralarda yan yana, omuz omuza oturarak bu dayanışmayı ortaya koymanızdır.”

‘Allah bu milletin gücünü kuvvetini arttırsın.’ diyen Çelik, “Milletin gücü kuvveti ne zaman artmışsa, sadece kendisi için değil bütün mazlum coğrafyalar için umut olmuştur, himaye olmuştur.” şeklinde sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER