ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:49

"Küller Altında Yakın Tarih”

"Küller Altında Yakın Tarih”


Canik Başarı Üniversitesi'nin davetlisi olarak Samsun'a gelen Araştırmacı-Yazar Mustafa Armağan, “Küller Altında Yakın Tarih” konulu konferans verdi.

Canik Başarı Üniversitesi Fehmi Yıldız Eğitim ve Kültür Merkezi'nde yapılan konferansa Canik Başarı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Özkanca, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Kişi, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Demir, çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

'Küller Altında Yakın Tarih' konulu konferansta Mustafa Armağan, “Çaresizliği aştığımız sürece insanlığımız gelişir. Fırsatlar hiçbir zaman hazır sunulmaz, sizin gayret etmeniz gerekir. Ancak azimle çalışınca başarıya ulaşılır, böylece verilen emekten de zevk alınır. Başkasının yazdığını tekrarlamanın bir önemi yok. Ben Osmanlı Tarihi'ne ait araştırmalar yaparken, tarihin iç dünyasına yaklaştım bu önemlidir. Tarihi doğru yansıtmak gerekir.’’ dedi
Konferansın ardından öğrencilerin tarihle ilgili merak ettikleri soruları cevaplandıran Armağan, yanlı ve yanlış öğretilen tarih efsanelerine itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Yazar Mustafa Armağan daha sonra Canik Başarı Üniversitesi öğrencilerine kitaplarını imzaladı. Araştırmacı - Yazar Mustafa Armağan’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Özkanca tarafından bir plaket verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER