ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:25

Kullanıcılara önemli uyarı!

Kullanıcılara önemli uyarı!

Arızalanan dizüstü bilgisayarları ‘ustayım’ diyen herkese teslim etmeyin! Neden mi?...


Arızalı bir dizüstü bilgisayarın profesyonel tamircilere teslim edilmesinin önemine dikkat çeken uzmanlar, aksi taktirde verilecek zararın büyük boyutlarda olabileceğine dikkat çekiyor.

Teknik servis arayışında titiz davranılmasını tavsiye Pratik Servis Teknik Destek Uzmanı Mustafa Akbıyık, dizüstü bilgisayar kullanıcılarına önemli uyarılarda bulundu. Dizüstü bilgisayar tamirinin oldukça özenli yapılan bir iş olduğunu vurgulayan Akbıyık, “Dizüstü bilgisayarın plastik aksamları kolayca kırılabilir. Vidalar küçük ve özel tornavida setlerindeki uçlar ile sökülüp takılır. Dizüstü bilgisayarın alt kasa, üst kapak, LCD bezel (ekran çerçevesi) ve LCD back cover (arka kapak) parçaları genellikle plastiktir. Bu kısımları çıkarıp takarken yapılan ufak bir hata büyük masraflara sebep olur. Her ne kadar kullanıcı gözünde basit bir yapı arz etse de bu tür parçaların fiyatları yüksektir.” dedi.

Dizüstü bilgisayarın donanım parçaları sökülüp çıkarılırken, dikkatli davranılması gerektiğine vurgu yapan Mustafa Akbıyık, sözlerini şöyle tamamladı: “Dizüstü bilgisayarlarda donanım parçalarının çoğu ana kart üzerinde bulunur. Bir anlık dikkatsizlik, donanımı oluşturan sağlam parçaların da arızalanmasına neden olabilir. Bilgisayarınız arızalandığında profesyonel destek alın. Cihazınızın garanti koşullarını gözeterek yetkili servisiniz ya da profesyonel teknik servis hizmeti veren firmalara başvurun.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER