ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 14:12

Kulak, Aksaray'a fakülte yaptıracak

Kulak, Aksaraya fakülte yaptıracak


Veteriner Fakültesi’nin ardından Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi de hayırsever desteği ile yapılacak. Fakültenin yapımını Aksaraylı hayırseverlerden Dr. Yalçın Kulak üstlendi. Fakülte yapımına ilişkin protokol yarın törenle imzalanacak.

        2006 yılında kurulan ve son derece hızlı şekilde büyüyen ASÜ’nün ivmesi, hayırsever destekleriyle daha da artıyor. Yapılan çalışmalarla ASÜ’de 4 olan fakülte sayısı son birkaç yıl içinde 9’a yükseldi. Yeni fakülte binalarının yapımı için çalışmalar devam ediyor. Fakültelerin yapımı için hayırsever desteğinin çok önemli olduğunu her fırsatta dile getiren ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, bu manada pek çok görüşme yapıyor, ziyaretlerde bulunuyor.

        Aksaraylı hayırseverlerden Dr. Yalçın Kulak’la da görüşen Rektör Acar, görüşmelerin olumlu neticelendiğini söyledi. İslami İlimler Fakültesi’nin yapımının Dr. Yalçın Kulak tarafından üstlenildiğini kaydeden Rektör Acar, “Sayın Yalçın Kulak’a çok teşekkür ediyorum. İslami İlimler Fakültesi ile alakalı kendileriyle yaptığımız görüşmelerin ardından Sayın Kulak, üniversitemiz ve şehrimiz için bu önemli yatırımı hayata geçirebileceklerini söylediler.” dedi. Rektör Mustafa Acar, 26 Temmuz Cuma günü saat 11.00’de, ASÜ Senato Salonu’nda fakülte yapımı ile alakalı hazırlanan protokolün imzalanacağını ifade etti.

        Veteriner Fakültesi’nin yapımını da Aksaraylı hayırsever iş adamlarından Osman Altuntaş üstlenmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER