ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:05

Küçük Zeliha, okula yürüyerek gidecek

Küçük Zeliha, okula yürüyerek gidecek


Adıyaman'da, küçük yaşta geçirdiği hastalık nedeniyle yürüyemediği için okula bebek arabasıyla götürülen 5 yaşındaki Zeliha Vural artık yürüyebilecek. Vural'ın ameliyat ücretinin karşılanması için AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner devreye girdi, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan ameliyat masraflarını karşılayacak ödeneği tahsis etti.

Küçük yaşta geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle eklemlerinden rahatsızlandığı, uzun süre tedavi gören Zeliha’nın sağlığına bir türlü kavuşamadığı, bu yıl anaokuluna başlayan küçük Zeliha’nın, yürüyemediği için ailesi tarafından okula bebek arabasıyla götürüldüğü haberleri üzerine konuyu Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’la paylaşan Metiner, minik Zeliha’nın ameliyatının gerçekleştirilmesine aracı oldu.

Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyat olan Zeliha’yı ziyaret eden Metiner, Zeliha’nın sağlık durumu hakkında doktoru, Doç.Dr. Salih Marangoz’dan bilgi aldı. Marangoz, Zeliha’nın başarılı bir ameliyat geçirdiğini, üç hafta sonra alçılardan kurtulacağını ve bir süre fizik tedavi uygulanacağını ve daha sonra da sağlıklı şekilde yürüyebileceğini söyledi.

Metiner, Zeliha’nın ameliyatı için destek olan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na teşekkür ederek, "Zeliha’nın yürüyebilecekken, maddi imkansızlıklar nedeniyle yürüyemiyor olması kabul edilemez. Ailenin sosyal güvencesi olmadığından ve maddi durumu da yerinde olmadığı için gerekli tetkik ve tedavilerinin yapılamıyor olmasını kabul edemeyiz. Şimdi çok şükür kızımız ameliyattan çıktı, üç hafta sonra alçılardan da kurtulacak ve sonra bir süre fizik tedaviden sonra akranları gibi koşup, oynayacak ailesine ve çevresine neşe saçacak." dedi.

Zeliha’nın babası Mustafa Vural, ilgisi nedeniyle AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ve Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER