ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:15

Küçük yaşta babasının terk ettiği Pervarili Barış hukuk fakültesini kazandı

Küçük yaşta babasının terk ettiği Pervarili Barış hukuk fakültesini kazandı


Siirt'in Pervari ilçesinde küçük yaşta babası tarafından terk edilen Barış Uras, Siirt Valiliği ile Emniyet Müdürlüğü'nün desteğiyle büyük bir azim göstererek hukuk fakültesini kazandı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Pervari ilçesinde hukuk fakültesini kazanan Barış Uras adlı öğrenciye destek vererek, bir yıllık yurt masraflarını üstlendi. Pervari ilçesinde ikamet eden Uras'ı makamında kabul eden Vali Aydın, "Eğitim her zaman birinci önceliğimizdir. En iyi yatırım da insana yapılan yatırımdır. Bu manada, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından SODES projeleri kapsamında Barış'a dershane desteği verildi. Kendisi de büyük bir azim göstererek hukuk fakültesini kazandı. Kendisini bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Barış Uras'ın bir yıllık yurt giderlerinin karşılanacağını ifade eden Vali Aydın, başarılı ihtiyaç sahibi çocuklara bütçe imkanına göre her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getirdi. Vali Ahmet Aydın ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden Barış Uras ise "Toplum destekli polislerimizin dershane desteği ve 14 Eylül Anadolu Lisesi'nde çalışan emektar öğretmenlerimin büyük destekleri ve programlı çalışma sonucu, Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tam burslu olarak kazandım. Babam, ailevi nedenlerle bizleri terk etti. Maddi olarak zor durumdaydık. Bizlere devletimiz, şefkatli kollarını açarak destek oldu. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin." şeklinde konuştu
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER