ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 10:06

Küçük semazenler büyüledi


Ramazan’da bir birinde farklı etkinliklerle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde bu kez küçük semazenlerin canlı müzik eşliğindeki sema gösterisi vardı.

Yaşları 9 ile 12 arasında değişen küçük semazenlerin etkinliklere renk kattığı gösteride, Ramazan’ın, manevi yönden insanı zenginleştiren değerleri yeniden hatırlatıldı.

Semazenlerin, ‘tennure’ adı verilen kıyafetleri ve ’sikke’ diye tabir edilen sarıklarıyla bir elleri aşağıda diğer elleri yukarıda, parmak uçlarında dengelerini hiç bozmadan dönerek yaptıkları gösteriyi izleyenler, cep telefonlarından bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

Bu arada, semazenlerin arasına karışan 3 yaşındaki bir erkek çocuğu ise ’en küçük semazen’ olarak, gösteriye ayrı bir renk kattı. Sempatik tavırları, yanındaki ağabey ve ablalarını taklit ederek, sema gösterisi yapmaya çalışmasıyla dikkati çeken minik semazen, izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Optimum Outlet Adana AVM’de Ramazan etkinlikleri orta oyunundan, Hacivat ve Karagöz’e, Kavuklu ve Pişekâr’dan Arap bacıya kadar nostalji yaşatan bir çok etkinlik ziyaretçilerle buluşturuluyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER