ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:37

Küçük satranççılar madalyalarını aldı


Satranç İl Temsilciliği’nin Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlediği satranç turnuvası sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen turnuvanın ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın katılımı ile yapıldı. 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 yaş grupları olmak üzere 6 kategoride bin 200 sporcunun katıldığı turnuvanın ödül töreni de büyük ilgi gördü.

Törende konuşan İl Temsilcisi Veysel Tuncil, satranç sporunun sayısız yararları olduğunu söyledi. Turnuvaya katılan çocukları kutlayan Tuncil, maddi ve manevi desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay da Büyükşehir Belediyesi ile yeni bir projeye başlayacaklarını, proje kapsamında ilköğretime başlayan öğrencilere satranç kitabı ve satranç takımı hediye edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise çocukları ve velilerini kutladı.

Satranç Federasyonu ile işbirliği içinde 11 bin olan sporcu sayısını 100 bine çıkaracaklarını belirten Zihni Aldırmaz, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Zihni Aldırmaz ve Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, dereceye giren sporculara madalyalarını ve Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ödüllerini verdiler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER