ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 15:56

Küçük Efe’nin davası yine ertelendi


Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu tuvaletinde lavabonun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 6 yaşındaki Efe Boz’un ölümüne ilişkin görülen davanın 13. durşması 25 Şubat’a ertelendi.

Yaklaşık 3 buçuk yıl önce Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu tuvaletinde lavabonun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden Efe Boz’un 13. duruşması Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı 28. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme’de bilirkişi raporunun yeniden incelenmesinin istenmesi ve Cumhuriyet savcısının dosyayı incelemesi için duruşma 25 Şubat saat 14.00’e ertelendi.

Mahkeme sonrası açıklama yapan Anne Nurdan Boz, “3,5 yıldır süren bir dava içerisindeyiz. Bu 13. celseydi. Suçlu ve sorumlularının ceza almasını bekliyorduk ama maalesef bir sonraki celseye attı. Çünkü hem Mustafa Katırcıların hem de okulda güçlendirme çalışması yapan müteahhit firmanın avukatları bilirkişi raporuna itiraz ettiler. Kendini atfedilen asli kusurları kabul etmediklerinden dolayı davanın bir sonraki celseye kalmasına sebep oldu.” ifadelerini kullandı.

“Okullar okul müdürünün idaresinde yapboz tahtası gibi.” diyen Boz, “İstedikleri gibi düzenlemeler yapıyorlar. Okul müdürü kendi inisiyatifiyle bir imalat yapmış. Bu imalat neticesinde benim oğlum hayatını kaybetti. Bunlar dosyada açık bir şekilde var. 14 celsede sonuç bekliyorum. Ben onların olası kasıttan ceza alıp cezaevine girmelerini istiyorum. Çünkü Efe gibi, okullarda hayatını kaybeden diğer çocukların anneleri de buradan çıkacak, emsal teşkil edecek sonuçları bekliyorlar.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER