ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 21:24

Küçük çocuğu arama çalışmaları tekrar başladı


Van'ın Muradiye ilçesinde, oynarken dereye düşerek kaybolan çocuğu arama çalışması yeniden başlatıldı.

İlçeye bağlı Balaklı köyünde, 28 Aralık'ta yüzeyi buz tutan Bendimahi Çayı üzerinde oynarken buzun kırılmasıyla suya düşen 12 yaşındaki Gıyasettin Bedirhanoğlu'nun bulunması için başlatılan ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 1 Ocak'ta ara verilen çalışmalar, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden başladı.

Köylülerin de destek verdiği arama çalışmalarında, suyun buz tutan yüzeyini ağaç ve demirlerle kıran ekipler, uzun süre Bedirhanoğlu'nu aradı.

Üçü dalgıç 5 kişilik sivil savunma arama kurtarma ekibinin gün boyu süren çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Arama kurtarma ekipleri, havaların ısınmasıyla yeniden başlattıkları çalışmalara akşam saatlerinde son verdiklerini bildirerek, yarın sabah saatlerinden itibaren çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Hava sıcaklığında artış yaşanması durumunda kaybolan çocuğun bulunacağına inandıklarını vurgulayan ekipler, tek temennilerinin de bu yönde olduğunu kaydetti.

Çalışmaları, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Tarık Hekimoğlu ile izleyen Kaymakam Erol Tanrıkulu da 28 gün önce ara verilen arama çalışmalarının yeniden başladığına değinerek, ''Yarın ve sonraki 3 gün havanın yağışsız geçmesi tahmin ediliyor. Bu kapsamda başlattığımız çalışmalardan elde ettiğimiz bulguları Ankara Jandarma Genel Komutanlığı Sualtı Arama timiyle paylaşacağız. Onlar da şartlar uygun olduğu takdirde tekrar ilçemize gelecek ve çalışmalara destek verecek'' dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER