ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 14:29

KRV, federal hükümetten ulaşım için 21 milyar Euro istedi


Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Ulaştırma Bakanı Michael Groschek her yıl olduğu gibi Federal Ulaştırma Planı’na kendi isteklerini sundu. Tam 21 milyar Euro değerindeki listede, Köln’de Ren Nehri üstünden yeni bir köprü ile A59 ve A555 Köln’ün güneyinden birbirine bağlanması veya bütün Sauerland bölgesinde A45 otobanının 6 şeritli hale getirilmesi, A3 otobanının Leverkusen’dan Oberhausen’e kadar 8 şeritli hale getirilmesi, A40 otobanının ve A52 otobanının Essen ve Breitscheid arası 6 şeritli hale getirilmesi yer alıyor. Bu liste etap etap prosedürleri dolaşacak.

Birinci etap bu liste Berlin’de incelenecek. İkinci etapta liste geri gönderilecek ve listede yazılanlar ‘yapılması kaçınılmaz ihtiyaç’ ve ‘yapılması faydalı ihtiyaç’ olarak sınıflandırılmış olacak. Fakat yapılması kaçınılmaz ihtiyaçlar bile hemen yerine getirilemiyor. Üçüncü etapta devlet hazinesine bakılacak ve var olan para hesap edilecek.

Dördüncü etapta diğer eyaletlerden gelen listelerde uygulanan prosedürler göz önünde bulundurularak her eyalete bir bütçe ayrılacak ve hangi projeye onay verildiği bildirilecek. KRV Ulaşım Bakanı Groschek geçtiğimiz gün basına beklentilerinin üçte birinin karşılanmasını beklediklerini aktardı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER