ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 14:07

Kros yarışlarında öğrenciler baygınlık geçirdi

Kros yarışlarında öğrenciler baygınlık geçirdi


Erzincan'da düzenlenen Kulüplerarası Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 2. Etap Yarışları'nda öğrenciler baygınlık geçirdi.

11 ilden 307 sporcunun katıldığı Kulüplerarası Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 2. Etap Yarışları Erzincan'da yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen, Kulüplerarası Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 2. Etap Yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Bazı sporcular bitiş çizgisine varınca kısa süreliğine baygınlık geçirdi. Bu sporculara 112 ekipleri tarafından ilk müdahale yapılmasının ardından hastaneye sevk edildi.

Erzincan Kent Ormanı koşu parkurunda yapılan yarışlara Erzincan, Erzurum, Ağrı, Ardahan, Kars, Iğdır, Van, Muş, Bitlis, Bingöl ve Tunceli olmak üzere 11 ilden 307 sporcu katıldı. Sporcular küçük kızlar bin 500, küçük erkekler 2 bin, yıldız bayanlar 2 bin, yıldız erkekler ise 3 bin metre koştu. Kulüplerarası Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 2. Etap Yarışları'nın finalleri 9 Mart tarihinde Samsun’da yapılacak.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER