ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 12:11

Kritik konuda Erdoğan'ın karar günü

Kritik konuda Erdoğanın karar günü

Hükümetin uygulamaya koyduğu Çözüm Süreci, bugün masaya yatırılıyor. Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan Güvenlik Zirvesinde çözüm sürecinde kritik karar verilecek.


Çözüm sürecinde kritik gün. Bugün toplanacak olan Güvenlik Zirvesinde karar verilecek. 

Başbakanlık Resmi Konutu'nda dün Suriye konusunda güvenlik toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün de kurmaylarıyla çözüm sürecine ilişkin bir toplantı yapıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde başlayan toplantıda, çözüm süreciyle ilgili gelişmelerin görüşülmesi bekleniyor. Ayrıca demokratikleşme paketine de son şeklinin verileceği belirtiliyor.

Zirveye Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan katılıyor.

Öte yandan Başbakan Erdoğan, bu toplantıdan önce yine parti genel merkezinde, Irak Meclis Başkanı Usame El Nuceyfi ile biraraya geldi. Görüşme, basına kapalı yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER