ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 18:39

Kozan’da Turizm Haftası etkinliği düzenlendi

Kozanda Turizm Haftası etkinliği düzenlendi


Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında Kozan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi tarafından etkinlik düzenlendi.
Belediye sinema salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik okul müdürü Adnan Deniz’in açılış konuşması ile devam etti. Müdür Deniz; “Turizmden beklentimiz ülkeler açısından döviz girdisi ve memleketimizin dışarıya tanıtılmasıdır. Bugün birçok ülke bacasız sanayi dediğimiz turizmden döviz girdisi yapmaktadırlar. Bizde Kozan’ın değerlerini ön plana çıkarmak, Kozan’da var olan tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıtmak için çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Faaliyetlerimizde bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Kazım Özgan’a da öğrencilerim ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.”dedi.
Şiir dinletisi ile halk oyunları gösterileri ile devam eden program hafta dolayısıyla kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaket verildi.
Kozan’da turizme ve tarihi dokuya önem verdiklerini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ise “ Kozan Belediyesi’nde göreve geldiğimiz ilk günlerde ilçemizdeki tarihi ve kültürel alanların restorasyonu ile işe başladık. Sırasıyla Yaverin Konağı, Kozan Kalesi, Tarihi Manastır, Dağılcak Mesire Alanı, Camii Kebir Caddesi, Atatürk Parkı, Hoşkadem Cami ve Küçük Camii ve daha bir çok tarihi ve turistik bölgelerimizde restorasyon işlemi gerçekleştirdik. Bu hizmetlerimizden dolayı da geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakanımızdan ödül aldık. Bu ödül sadece bizim değil bize bu yetkiyi veren Kozan Halkına ait da aittir.” diye konuştu.

Kozan’da turizmi geliştirmenin en iyi temelinin ilçeye gelen misafirlere sıcak davranılmasından geçtiğini kaydeden Özgan: “Bizler dış turizmden çok iç turizme daha çok önem veriyoruz. İlçemize özellikle bahar aylarından sonra gelen turist sayısı daha da artıyor. Özellikle Dağılcak’a hafta sonu gelen misafirlerden yüzde yetmiş beşi şehir dışından geliyor.
programa katılan heyet Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda okul öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan tanıtım sergisinin gezilmesi ile son buldu.
Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, SGK Kozan Şube Müdürü Mustafa Akgün, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER