ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mart 2013 Perşembe 16:31

Kozan İşletme Fakültesi eğitime başlıyor


Çukurova Üniversitesi Kozan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr Turgut Çürük, "Fakültemizde, Çukurova Üniversitesi’nde bulunmayan Muhasebe ve Denetim, Yönetim Bilişim Sistemleri ile ülke genelinde yoğun talebin olduğu İşletme Bölümü olmak üzere, toplam üç bölüm kurulması planlanıyor.“ dedi.

Çukurova Üniversitesi Kozan İşletme Fakültesi Dekanlığı görevine Ocak 2013 itibarıyla asaleten atanan Prof. Dr Turgut Çürük, gazetecilerle bir araya gelerek Fakülte hakkında bilgi verdi. Kozan İşletme Fakültesi’nin, yeni kurulan bir fakülte olması nedeniyle öğretim üyesi, idari personel ve öğrencisi olmadığını belirten Prof. Çürük, “2013-2014 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Kozan İşletme Fakültesi’nin, kendi binası yapılana kadar, fakülte için Kozan MYO’da bir katın tahsisinin hedeflendiğini belirten Çürük, fiziki altyapı hakkında, fakülte binasının yaptırılması için gerekli bütçenin bir proje çerçevesinde sağlanabilmesine ilişkin girişimlerde bulunduklarını söyledi. Çürük, “Ancak gerek devletin imkanları gerekse bütçeden takip edilen ödeneklerle binanın yapılması hem zaman alıyor ve büyük ölçekte bürokratik süreci aşmayı gerektiriyor. Bu bağlamda, arzu edilen bölümlerin fiilen eğitime başlayıp, öğrencileri Kozan'a getirebilmemiz için mutlaka hayırseverlerin fiziki altyapı sürecinin oluşturulmasında desteğe ihtiyaç duyulacaktır.” diye ifade etti.

Kozan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Çürük, fakülte öğrencilerine hizmet verecek olan 500 kişilik bir yurt yapılmasına ilişkin ihale sürecinin de en kısa sürede tamamlanacağına ilişkin bilgi verdi. Dekan Çürük’e, Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Toklu da eşlik etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER