ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 11:50

Kozaklı Aile Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı


Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla yapılacak 6 hekimli Aile Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı.

Törene, Vali Mehmet Ceylan, Kozaklı Kaymakamı Tolga Toğan, Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atilla Oğuz Boyalı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, daire müdürleri, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, “2003 yılında başladığımız sağlıkta dönüşüm programının 10.yılındayız. İlk günkü şevkimizi kaybetmeden hala ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz. Bu yaptığımız yatırımlar bunun bir göstergesi. Kozaklı ilçemizde daha önce 30 yıllık atıl bir yatırım olan Fizik Tedavi Hastanemiz vardı. Ama Valiliğimizin, Kozaklı Belediyemizin destekleri ile hastanemiz şu anda çok iyi bir konuma geldi. Türkiye’de bir marka haline geldi.” dedi.

Sağlıkta dönüşümün en önemli ölçülerinden birisinin de sadece sağlık hizmeti sunmak değil, kaliteli bir hizmet sunmak olduğunu belirten Ünlübay, “Bunu da Kozaklıda ikinci basamakta yakaladık. Bu başarıyı birinci basamakta da yakalamak, daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için böyle bir proje ile yola çıktık.” diye konuştu.

Temeli atılacak olan Kozaklı Aile Sağlığı Merkezi’nin bin 500 metrekare bir alan üzerine yapılan 6 hekimlik bir proje olduğunu belirten Ünlübay, yaklaşık maliyeti 600 bin lira civarında olan Merkezin yapımına destek veren başta Nevşehir Valiliği olmak üzere İl Özel İdaresi'ne, genel sekreter ve ekibe teşekkür etti.

    Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise sağlık alanında Türkiye'de büyük değişimler ve gelişimler kaydedildiğini belirterek, bunun neticesi olarakta sunumda artık en üst noktaya gelme durumuna gelindiğini kaydetti.

    Aile hekimlerinin daha iyi hizmet sunabilmesi için organize edilen bu yatırımın önemine değinen Vali Mehmet Ceylan, “İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek ve Kozaklı’daki vatandaşlarımız birinci kademede kaliteli bir sağlık hizmetini alma imkânını elde edeceklerdir.” şeklinde konuştu.

    Yapılan konuşmaların ardından butona basarak Aile Sağlığı Merkezi’nin temelini atan Vali Mehmet Ceylan, 'hayırlı olsun' temennisinde bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER