ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:44

Kozakçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Kozakçıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, yakınları ve meslektaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.


Sarıyer'deki evinde ölü bulunan eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kozakçıoğlu’nun cenaze namazı, Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakiben kılındı. Kozakçıoğlu için devlet töreni düzenlendi. Cenazeye; sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Kozakçıoğlu’nun eşi Sabire, oğlu Ferhan ve kızları taziyeye gelenleri tek tek kabul etti. Kozakçıoğlu ailesinin oldukça üzgün olduğu gözlendi.

Cenazeye gelen isimler arasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İşadamı Erdoğan Demirören, İşadamı Zeynel Abidin Erdem, eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, eski İstanbul Valisi Nevzat Ayaz, sanatçılar Selami Şahin, Nuri Sesigüzel ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen gibi isimler dikkat çekti.

Namazın ardından Türk Bayrağına sarılı tabut, tekbir getirilerek omuzlara alındı. Kozakçıoğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi. 


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER