ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 13:00

"Kozakçıoğlu beni cezaevinde ziyaret etmişti"


Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, evinde ölü bulunan eski vali Hayri Kozakçıoğlu’nun cezaevindeyken kendisini ziyaret ettiğini söyledi. Kozakçıoğlu’nun değerli bir insan olduğunu belirten Ağar, “Yazık oldu.” dedi.

Eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu için Teşvikiye Camii’nde cenaze merasimi düzenleniyor. Buradaki cenaze programına Kozakçıoğlu’nun eşi Sabire Kozakçıoğlu, kızı Meral Kozakçıoğlu, yakınları, mesai arkadaşları ve siyasetçiler de katıldı.

Namaz öncesi camiye gelen eski bakan Mehmet Ağar, Kozakçıoğlu’nun değerli bir insan olduğunu ölümüne çok üzüldüğünü söyledi. Kendisi ile cezaevindeyken görüştüğünü anlatan Ağar, “Kendisi bana cezaevindeyken ziyarete gelmişti. Daha sonra telefonla da görüştük. Hiçbir olumsuzluk hissetmemiştim. Duyduğumda son derece üzüldüm. Yapacağımız bir şey yok, kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Fevkalade değerli ve önemli hizmetler yapmıştı. Değerli bir insandı. Yazık olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Selami Şahin ise, “Üzülmemek elde değil. Biz şaşkınız. Yeri dolmaz erişilmez bir insandı. Allah kimseye böyle bir ölüm nasip etmesin. Çok üzgünüz. “ dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER