ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 10:53

Köylülere arı kovanı dağıtıldı

Köylülere arı kovanı dağıtıldı


Bursa’da, kırsal toplumun refahını artırarak köyden kente göçü anlamak amacıyla köylülere arı kovanı ve fasulye tohumu dağıtıldı.

    Bursa Osmangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ilçenin gelir ve istihdam imkânlarını artırmak, çeşitlendirmek, köyden kente olan yoğun göçü önlemek ve kırsal toplumun refahını artırmak amacıyla kırsal kalkınma projeleri uyguluyor.

    Bursa İl Özel İdaresi bütçesinden Osmangazi Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne tahsis edilen 229 bin 354 TL 'Bitkisel ve Hayvansal Üretim' projesi için kullanıldı.

    Osmangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile köylülere önemli destekler sağlandı. Arıcılığın yerel kaynaklara dayalı olarak kırsal ekonomi içindeki rekabet gücünü artırmak ve arıcıların gelir düzeyinin yükseltmek amacıyla, 'Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi' kapsamında 9 köyde, 10 üreticiye, 10'ar adet arı kovanı verildi.

    Ayrıca 'Fasulye Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması' amacıyla 30 kilogram fasulye tohumu üreticilere dağıtıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER