ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:45

Köylülerden muhtar ve yönetimine suç duyurusu


Gebze ilçesinde Pelitli köy sakinleri, köy muhtarı ve 4 aza ile bilirkişi heyeti hakkında "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Gebze Adliyesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan Zafer Ceyhanlı, Pelitli köyü muhtarı Fecri Elmas ve yönetiminin köy sınırları içinde orman sınırı dışına çıkarılan hazineye ait parselleri hak sahibi olmayan yakınları ve köyde oturmayan kişiler adına düzenlediğini iddia etti.
"5831 Sayılı Tapu Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve 2B Yasası'nı fırsat bilen muhtarın, yokluk ile mücadele eden köy halkını mağdur ettiğini" savunan Ceyhanlı, bugüne kadar yaptıkları başvurulardan hiçbir sonuç alamadıklarını ifade etti.
Ceyhanlı, bu haksız uygulamanın kamu vicdanı ve adalet duygusunu zedelediğini belirterek, "Köyde içinde para dolu çantalarla yabancı kişiler dolaşıyor, köylülerin darp edilip sindirilmeye çalışılıyor. Bu duruma köy halkı olarak sessiz kalmayacağız" diye konuştu.
Gruptakiler, basın açıklamasının ardından görevi kötüye kullandığını iddia ettikleri köy muhtarı Yılmaz, 4 aza ile inceleme yapan bilirkişi heyeti hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini, Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER