ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2014 Pazar 01:29

Köylüler sinema keyfini sürdü

Köylüler sinema keyfini sürdü

Trabzon'un Sürmene ilçesine bağlı Oylum köyünde SineMASAL Açık Hava Sinema Festivali kapsamında açık hava sinema etkinliği düzenlendi.


Köyde oluşturulan açık hava sinemasında köylülere sembolik biletler verilirken, patlamış mısır ve içecek ikram edildi. Film gösterimi öncesi ise flamenko dans gösterisi, jonglör, pandomim, sihirbazlık ve kukla gösterileri yapıldı.
Festival sorumlusu Enes Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl başlattıkları proje ile köyleri sinemayla buluşturduklarını söyledi.
Karadeniz Bölgesi'nde Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'un ardından Rize ile Artvin'de de aynı etkinliği yapacaklarını anlatan Kaya, şöyle devam etti:
"Bu masalsı yolculuk ile Türkiye'nin kırsal bölgelerinde yaşayan sosyal olanakları kısıtlı çocuklar, gençler ve köy halklarından oluşan tam 7 bin kişinin sinema ve sanatla tanışma heyecanına ortak olduk. Bu ikinci yılımızda Karadeniz bölgesindeki doğal güzelliklerle birlikteyiz. Samsun, Ordu, Giresun etaplarımızı tamamladık. Bugün de Trabzon etabımızın son günü ve bundan sonrada Rize ve Artvin'e devam ederek festivalin ikinci yılını bitirmiş olacağız."
Bu arada, sinema gösterisi sırasında başlayan yağmura rağmen vatandaşların alanı terk etmemesi dikkati çekti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER