ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 20:00

Köylüler okul yaptırmak için fındık topluyor


Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Çatak köyünde okul yapılmasına katkı sağlamak için halk tarafından fındık toplandı. Çatak, Cambazlı ve Çevre Köyleri Eğitim Destekleme Derneği Başkanı Recep Yalçın, "Temel inşaatını köylüler olarak biz üstlendik. Kalan inşaatı ise devletimiz yapacak." dedi.

Çatak köyünde inşaatına başlanan 16 derslikli ortaokulun yapımına destek vermek isteyen halk, Gökhasan köyünde kamulaştırması tamamlanan Organize Sanayi Bölgesi alanında fındık topluyor. Yüz dönümlük alanda toplanmaya başlanan fındıklardan elde edilecek gelirle Çatak köyünde çalışmaları devam eden okula destek verilecek.

        Çatak, Cambazlı ve Çevre Köyleri Eğitim Destekleme Derneği Başkanı Recep Yalçın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Çatak köyünde devlet-millet işbirliğiyle 16 derslikli ortaokulun yapımına başladık. Temel inşaatını köylüler olarak biz üstlendik. Kalan inşaatı ise devletimiz yapacak. Bir günde 3 ton fındık toplandı. Yaklaşık 100 dönümlük alandan 10 ton fındık çıkacak. Bu fındığı satarak okulun temel inşaatına harcayacağız. Köylüler adına valimize, kaymakamımıza ve siyasetçilere teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER