ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:37

Köylü kadınlara pazarlama desteği

Köylü kadınlara pazarlama desteği


Bursa Valisi Şahabettin Harput, kadın derneklerinin yaptığı ürünlerin satılabilmesi için pazarlama merkezi açacaklarını söyledi.

Vali Şahabettin Harput, Ürünlü Kadınları Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği ile Orhaneli Karagözü Tanıtma, Kadınları Koruma Yaşatma ve Kalkındırma Derneği yöneticilerini kabul etti. Vali Harput, kendisinden hamur yoğurma makinesi talebinde bulunan 2 derneğe birer hamur yoğurma makinesi hediye etti.

Kadınların ürünlerini sergileyebilmesi ve satabilmesi için şehir merkezinde pazarlama merkezi kurulacağını müjdeleyen Harput, “Kadınlarımız, değişik türde yaptıkları her çeşit ürünü köylerinde satıyor. Kadınlarımız için şehir merkezinde pazarlama merkezi açmak üzereyiz. Kuracağımız pazarlama merkezi ile köy kadın derneklerimizin Bursalı ve Bursa’ya gelen vatandaşlara rahat alışveriş yapabileceği imkanı sağlamak istiyoruz.”

Hazırlanacak yerin kira ve personel ücretinin Özel İdare imkanları ile karşılanacağını anlatan Harput, köylü kadınlardan ürünlerini alıp onlar adına sattıktan sonra ücretini kendilerine ödeyeceklerini söyledi.

Pazarlama merkezi için birkaç yer üzerinde durduklarını ifade eden Vali Şahabettin Harput, “Kanberler bölgesinde tarihi bir ev var. Onun üzerinde duruyoruz. Oranın pazar şansını değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın, oraya rahatlıkla gidebilmesi önemli. İkinci olarak şehir merkezinde Balibey Hanı’nda arkadaşlarımız bize boş yer olduğunu söyledi. İncelemeler yapıyoruz, müsaitse orayı bu maksatla hazırlayacağız. Büyük ihtimalle gerçekleşmek üzere. Üçüncü alternatif de Nilüfer ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER