ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:55

Köylü kadınlara büyük hizmet


Van Erciş Kaymakamlığı Kadın ve Çocuk Misafirhanesi, köylerinden günübirlik işleri için ilçeye gelen kadınlardan büyük ilgi görüyor.

Erciş Kaymakamlığı tarafından 2011 yılında SODES projesi kapsamında yapılan Kadın ve Çocuk Misafirhanesi, Ercişli bayanlar tarafından takdirle karşılanıyor. İlçeye bağlı köylerde yaşayan ve resmi işleri takip etmek, hastanede muayene olmak ve cezaevinde yakınlarını ziyaret etmek maksadıyla ilçe merkezine gelen kadınlar, çocuklarıyla birlikte misafirhanede dinlenebiliyor, çaylarını içebiliyor. Misafirhanede çocukları meşgul edecek oyuncak ve benzeri şeyler de bulunuyor.

Erciş Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen projeyle ilçenin önemli ihtiyaçlarından birinin giderildiğini belirten vatandaşlar, “Sabahın erken saatlerinde köylerimizden ilçeye geliyorduk. Dönüşümüz ancak akşam saatlerinde oluyordu. Geçen bu süre içinde kadınlarımız ya bir çay ocağı köşesinde, bir duvar kenarında veya varsa bir tanıdığının yanında istemeden ezile sıkıla vaktini geçirmek zorunda kalıyordu. Erciş Kaymakamlığı tarafından yapılan Kadın ve Çocuk Misafirhanesi ile kadınlarımız ve çocuklarımız artık daha rahat ve güvenli bir ortamda vakitlerini geçiriyorlar. Bu önemli projeden dolayı devletimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Değişen ve hızla gelişen Erciş için Kadın ve Çocuk Misafirhanesi’nin önemli bir proje olduğunu vurgulayan Kaymakam Barbaros Baran, “Gerek köylerimizden gerekse civar ilçelerden birçok vatandaşımız her gün sabah Erciş merkeze gelip resmi işlemlerini ve sağlık, alışveriş gibi ihtiyaçlarını giderip akşam yine dönmektedirler. Bu süre içinde kadınlarımızın ve çocuklarımızın kahve köşelerinde, ağaç altlarında, kışın soğukta, yazın sıcakta beklemek zorunda kaldıklarını ve mağdur olduklarını gözlemledik. SODES kapsamında yürüttüğümüz Kadın ve Çocuk Misafirhanesi projesi ile kadınlarımızı artık evlerine dönünceye kadar biz misafir ediyoruz. Tamamen ücretsiz olan misafirhanemizde yiyecek ve içecek ikramlarımız da oluyor. Kadınlarımız gönül rahatlığı içinde vakitlerini geçirecekleri Kadın ve Çocuk Misafirhanesi sadece bayan ve çocuklara hizmet etmektedir. Bu projenin her aşamasında desteklerini esirgemeyen Van Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na, Van Valiliği Proje Birimine ve projede emeği geçen herkese şükranlarımı arz eder, misafirhanemizin geleceğimizi şekillendirecek yavrularımızın anneleri kadınlarımıza hayırlı olmasını dileriz.” açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER