ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:37

Köylü çocuklar oyun parkına kavuştu


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, merkeze bağlı Geçit köyüne, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırılan oyun parkının açılışını gerçekleştirdi. Köylü çocuklar oyun parkına sevindi. Köydeki yolları da inceleyen Güvenç, eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi.

        Geçit Köyü Muhtarı Fuat Beşaltı tarafından karşılanan Vali Güvenç, ilk olarak oyun parkında çocuklarla kısa süreli sohbet ederek, çocuklara oyuncak ve şeker dağıttı. Vali Güvenç, oyun parkı açılışından sonra köyün ileri gelenleriyle bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç, daire amirleriyle birlikte Geçit köyüne geldiklerini belirterek, “Geçit köyündeyiz hem yollara bakacağız hem de burada talep üzerine yaptığımız çocukların oyun alanını ziyaret ettik. Buradan çıktıktan sonra okullarımızı ve yolları inceleyeceğiz. Aynı zamanda köylümüzün, öğretmenlerimizin, imamlarımızın da sorunlarını burada dinliyoruz. Meclis üyelerimizi dinliyoruz. Önümüzdeki dönem ne yapabiliriz. Yaptıklarımızdaki eksiklikler neler; bunları konuşacağız.” dedi.

        Geçit köyü ziyaretinin ardından beraberindekilerle birlikte İl Özel İdaresi’ne ait asfalt şantiyesine geçen Vali Güvenç, burada kurum bünyesinde kurulan kesme taş parke fabrikasında üretilen parke taşlarını inceledi. İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Vali Güvenç’e kesme taş fabrikasında günlük bin metrekare parke taşı üretildiğinin bilgisini verirken, Vali Güvenç, işçilerle sohbet etti.

        ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ

        Öte yandan kesme taş parke fabrikası civarında dün bir çocuğun hayatını kaybettiği, su birikintisinin bulunduğu alanı inceleyen Vali Güvenç, burada bulunan vatandaşlarla görüştü. Vatandaşlardan gelen su birikintisinin yer aldığı alanın kapatılması talebi üzerine Vali Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yla görüştü. Belediye ve il özel idaresinin birlikte yapacağı çalışmayla öncelikle alana girişin kapatılacağını ve vatandaşlara konunun en kısa sürede çözüleceğini söyleyen Vali Güvenç, buradaki incelemesinin ardından hayatını kaybeden çocuğun ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı diledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER