ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:19

Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2 milyon liralık bütçeyi altyapı için kullanacak

Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2 milyon liralık bütçeyi altyapı için kullanacak


Adana'nın Kozan ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2013 yılındaki 1 milyon 806 bin liralık bütçesinin, köylerin başta yol, içme suyu ve menfez gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı belirtildi.

Kozan'da Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin Genel Kurulu Ticaret Odası toplantı salonunda Kaymakam İzzettin Sevgili başkanlığında toplandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda ilk olarak divan oluşturuldu. İl Genel Meclisi üyeleriyle köy muhtarlarının da hazır bulunduğu toplantıda, birliğin 2012 yılı gelir ve gider kesin bütçesi ile 2012 yılı faaliyet raporu okundu. Görüşmeler sonucu raporlar oylandı.

2012 yılı bütçesinin 2 milyon 632 bin lira olduğu, bunun 2 milyon 323 bin lirasının KÖYDES projeleri kapsamında başta yol ve içme suyu olmak üzere çeşitli hizmetlerde kullanıldığı belirtildi. Yine toplam 1 milyon 806 bin lira olan 2013 bütçesinin ise yine ihtiyaç sahibi köylere başta yol, içme suyu ve menfez gibi hizmetlerde kullanılacağı açıklandı.

Toplantıda bazı köy muhtarları köylerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Bazı muhtarlar da köylerine hizmet yapılmadığından veya az yapıldığından şikayetçi oldu.

Toplantı, dilek temennilerle son buldu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER