ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 11:16

Köy okulunu tamir edip ağaç dikti


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında, Kozkayı Köyü İlköğretim Okulu’nun binasını yeniledi. Okulu boyayan öğrenciler, sınıfların pencerelerine korkuluk yaptı, okul çevresine yeşil alan oluşturup ağaçlar dikti, çocuklara giysi yardımında bulundu.

Eskişehir’de bir grup üniversiteli, günlerdir Gezi Parkı protestolarına destek için kent merkezine çadır kurup, ESPARK Alışveriş Merkezi önündeki yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Akranları olan ESOGÜ’lü öğrenciler ise ilköğretim öğrencilerine yardım için seferber oldu. ESOGÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında topladıkları parayla, merkeze bağlı Kozkayı Köyü İlköğretim Okulu'nun onarım işlerini yaptı, ihtiyaçlarını giderdi. Okuldan kalan bölümlerinde Kozkayı köyüne giden ESOGÜ’lü öğrenciler, buradaki ilköğretim okulunun dökülen iç ve dış sıvalarını, badana ve boyasını yaptı. Okulun kırık kapılarına kaynak yapan öğrenciler, sınıfların pencerelerine korkuluklar taktı, bahçeye Atatürk büstü yaptı, eskimiş okul kitaplığını onararak hikaye kitaplarıyla zenginleştirdi. Okulun çevresini de ağaçlandıran öğrenciler, öğrencilere giysi, okul gereçleri ve oyuncak yardımında bulundu.

ESOGÜ’lü öğrenciler, bu çalışmalar yanı sıra Kozkayılı öğrencileri Eskişehir’e getirerek, Kent Park ile Sazova Parkı’nı gezdirdi. ESOGÜ’lü öğrenciler, Fen Teknoloji ve Matematik dersleri ile ilgili olarak hazırladıkları materyalleri de Kozkayı İlköğretim Okulu’na hediye etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER