ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 15:58

Köy okullarına kırtasiye malzemesi dağıttılar

Köy okullarına kırtasiye malzemesi dağıttılar


 Antalya Gazipaşa Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde ilköğretim öğrencilerine kırtasiye malzemesi dağıtıldı. 18 ve 20 Aralık tarihlerinde 4 derneğin bir araya gelerek Gazipaşa Fuar Alanı'nda fakir öğrenciler yararına yardım seferberliği düzenlemişti. Kermesten elde edilen gelirler ile Gazipaşa'daki köy okullarında eğitim ve öğretim gören 73 öğrenciye yardım eli uzatıldı.

    Yardım konvoyuna Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Pınar Büyükakça ve dernek temsilcileri katıldı. Karalar İlköğretim Okulu'nda 51, Yeniköy Bozerkek İlköğretim Okulu'nda da 22 öğrenci hediyelerini aldı.

    Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün ellerinden hediye alan öğrenciler büyük bir mutluluk yaşadı. Yardım konvoyuna Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Pınar Büyükakça ve dernek temsilcileri katıldı.

Okuyan bir neslin Türkiye’nin yarınları olacağına dikkat çeken Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, “Eğitim ve öğretime devam eden bu okullarımızı daha öncede ziyaretlerimiz oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve köy okullarında görev yapan öğretmenlerimiz iş birliğinde okulların ve öğrencilerimizin ihtiyaçları tespit edilmişti. Bunların bir kısmını gönüllü derneklerimiz ile bir kısmını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ile en aza indirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize güzel bir gelecek için çanta, kalem, defter ve diğer kırtasiye malzemelerini dağıttık.” diye konuştu.

Anasınıfı öğrencilerine de boyama kitabı ve boyama kalemini kendi eliyle verin Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca girdiği her sınıfta okumanın önemi ve en çok kitap okuyan öğrenciyi tebrik eden Pamuk, okul müdürleri ve öğretmenler ile görüşerek devamlı yanlarında olduğunu ve fakir öğrencilerin tespit edilip onlara giyecek ve ayakkabı yardımı yapılacağını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER