ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 13:31

Kötü gidişe 'dur duası'


PTT 1. Lig'de mücadele eden ve aldığı sonuçlarla ligin en alt sıralarında bulunan TKİ Tavşanlı Linyitspor, kötü gidişe ''dur'' diyebilmek için dua edip, kurban kesti.

Tunçbilek Arif Peçenek Tesisleri'ndeki antrenman öncesi, takımın yöneticileri ve futbolcular bir araya gelerek Kur'an Kursu hocası Ali Samsa'nın yaptırdığı duaya ''amin'' dedi.

Takımın üst sıralara çıkması temennisinde bulunan Samsa, şöyle dua etti:

''Yarabbi hayatlarımız ve kusurlarımız itibariyle şu kurbanı senin riza-i şerifin için kesiyoruz, kabul et Rabbim. Bu kurbanın yüzü suyu hürmetine, burada ailesine, çoluğuna çocuğuna ekmek götürmeye çalışan kardeşlerimizin önce sağlıklarını, sıhhatlerini kendilerine nasip eyle. Sakatlıklardan sen muhafaza eyle Yarabbim. Buradaki kardeşlerimizin oynadıkları maçlarda daima galibiyetler nasip eyle. Alt sıralardan yukarılara çıkmayı ve bu şekilde morallerinin düzelmesine, hedefleri gayeleri uğruna gayret etmeyi ve bu uğurda beyinlerine, zihinlerine, ayaklarına, kalplerine o gücü, o kuvveti ver Yarabbi. İdarecilerine, hizmetçilerine ve daha nice hizmeti gayreti geçen bu camiada kimler varsa onların da bu gayretlerini ehser eyle yarabbi.''

Duanın ardından kurban kesildi.

Kulüp başkanı Osman Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın son haftalarda yaşadığı şanssızlıkların, sakatlıkların sona ermesini umduklarını söyledi.

Birlikte, başarı ve şans için dua edip, kurban kestiklerini hatırlatan Turan, şöyle konuştu:

"Takım olarak epeyce şansızlıklar yaşıyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz ama bazen böyle şansızlıklar olabiliyor. Şansızlıklar inşallah sona erecek. Çocuklarımızın sakatlıklarına, yaşadıklarımız şanssızlıklarımıza bir son bulur. Bundan sonra sakatlıklar görmezler inşallah. İşte bunlar için, Allah rızası için kurban kestik. Ligin ilk devresinin bitimine 3 hafta kaldı. Bundan sonra lig şekillenir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER