ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 16:52

'Kötü Adam' yokluk içinde

Kötü Adam yokluk içinde

Bir dönemin meşhur oyuncusu İhsan Gedik, sinema yaşamını anlattığı kitabını sokaklarda satarak ekmek parasını kazanmaya çalışıyor.


Yeşilçam’ın 'Kötü Adamı' karakteriyle hafızalara kazınan Türk sinemasının emektar ismi İhsan Gedik maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler geçiriyor.

Başta Cüneyt Arkın, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Tanju Korel gibi isimlerle aynı filmde oynayan bir dönemin meşhur oyuncusu, sinema yaşamını anlattığı kitabını sokaklarda satarak ekmek parasını kazanmaya çalışıyor. Bu kapsamda Edirne’ye gelen usta oyuncuyu Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ve dernek üyesi Arif Meriç ağırladı. Oynadığı yüzlerce filmde özellikle kötü adam karakteriyle sinemaseverlerin hafızasında yer edinen Gedik, maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler yaşadığını belirtti.

Eski oyunculara rol verilmemesinden yakınan Gedik, “Eskiden yüzlerce filmin dövüş sahnelerinde yer aldım. Şimdi bir çaycı ya da kapıcı rolü bile vermiyorlar.” siteminde bulundu. 71 yaşındaki Yeşilçam’ın kötü adamı, sinemada geçen 48 yılını 'Dünden bugüne İhsan Gedik' adıyla çıkardığı bir kitapta topladı.

Kitabında sinema tarihine bakış ve Türk toplumunda sinemanın yeri konularına değinen Gedik, kendi yaşamından ve oyuncu arkadaşlarıyla bulundukları aynı kareleri okuyucularla paylaşıyor.
Usta oyuncu, hayatını anlattığı kitabın satışından elde ettiği gelirle kızının eğitim masraflarını karşılamaya çalışıyor. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER