ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 18:21

Kosova'da 'elektrik" protestosu


Kosova'nın başkenti Priştine'de, Ocak ve Şubat aylarında elektrik faturalarının önceki aylara oranla 3 kat daha fazla geldiği gerekçesiyle başkentliler protesto gösterisi düzenledi.
    
Sosyal medya aracılığıyla haberleşerek bir araya gelen çok sayıda vatandaş, başkent Priştine'deki Kosova Elektrik Enerjisi Kurumu (KEK) binasının önünde toplandı. Elektrik faturalarının aşırı yüksek geldiğinden şikayet eden protestocular, buna tepki gösterdi.
    
Kısa zaman içerisinde 3 kat artan faturalara anlam veremediklerini dile getiren vatandaşlar, faturaların KEK tarafından şişirildiğini ve halkın dolandırıldığını iddia etti.
    
Konuyla ilgili açıklama yapan KEK sözcüsü Viktor Buzhala ise faturaların vatandaşların harcamaları kadar olduğunu, ödenmedikleri takdirde bu kişilerin elektriklerinin kesileceğini söyledi. Buzhala, şikayeti olan ve durumdan memnun olmayan vatandaşların KEK Müşteri Hizmetleri'ni arayıp şikayetlerini iletmelerini istedi.
    
Viktor Buzhala daha önce yaptığı açıklamada da Ocak ayı faturalandırma döneminin Aralık ayına oranla daha uzun olduğunu ve bu nedenle faturalarda yüzde 20'lik bir artış yaşandığını söylemişti.
    
Protestolara önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini belirten grup, olaysız şekilde dağıldı.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER