ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 12:55

Kosova'da bombalı saldırı


Kosova'nın kuzeyinde yer alan Mitrovitsa'da bir eve el bombası atılması sonucu 2 çocuk yaralandı.
    
Mitrovitsa kentindeki Boşnak nüfusun yaşadığı mahallede ikamet eden bir Sırp ailenin evine atılan el bombasının patlaması sonucu iki çocuğun yaralandığı bildirildi.
    
Mitrovitsa Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Besim Hoti yaptığı açıklamada, gece meydana gelen saldırının Vugetiç ailesinin evine yapıldığını ifade ederek, saldırının nedeni ve şüphelilerle ilgili bilgi vermedi.
    
Biri 3 diğeri 9 yaşında iki çocuk yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade eden Hoti, çocukların şarapnel parçalarından yaralandığını bildirdi.
    
Kosova İçişleri Bakanı Bayram Recepi ise söz konusu saldırıyı Sırp militanların yaptığını savunarak, olayın iki ülke temsilcilerinin görüşmeleri öncesinde yaşandığına işaret etti.
    
Yarın Belçika'nın başkenti Brüksel'de Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç'in bir araya geleceğini hatırlatan Recepi, "Bu tür olaylar, bu görüşmelere de yansıyor. Böylelikle Kosova, kötü bir imaja sahip oluyor" dedi.
    
Bu tür saldırıların sadece Sırbistan hükümetinin çalışmalarını olumsuz etkilediğini belirten Recepi, "saldırıyı gerçekleştiren militanların Sırbistan'dan emir aldığını" savundu.
    
Recepi, yaralı çocukların Mitrovitsa'nın kuzeyindeki bir hastaneye kaldırıldığını söyledi.
    
Bu arada, Kosova'nın 2008'de bağımsızlık ilan etmesinin ardından ilk kez yarın Brüksel'de cumhurbaşkanları düzeyinde iki ülke arasında bir toplantı yapılması planlanıyor. Bu kapsamda, Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç bir araya gelecek.
    
  

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER