ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 21:42

Köşesini bantlayacak

Köşesini bantlayacak

Soma'da verdiği kritik kararlarla 140 kişinin hayatını kurtaran Gökalp Büyükyıldız, Yılmaz Özdil'e sert çıktı.


Soma'daki maden faciasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tarafından kömür ocağına koordinatör olarak atanan ve verdiği "hayati kararla" 140 kişiyi dışarı çıkartan Gökalp Büyükyıldız, gazeteci Yılmaz Özdil'in Halk TV'deki sözlerini için "Bu kabul edilemez. İnsanlık dışı" dedi.

Facianın yaşandığı madenin yakınındaki İmbat Madencilik'te genel koordinatör olarak görev yapan Büyükyıldız, her gün Hürriyet gazetesi aldığını, Özdil'in özel bir televizyon kanalında hayatını kaybeden madenciler hakkındaki sözlerini duyunca dünya ile irtibatının kesildiğini söyledi.

"Onun köşesini bantlayacağım"

Özdil'in maden kazasında hayatını yitiren işçilere ilişkin sözlerini duyduğunda kahrolduğunu belirten Büyükyıldız, şöyle devam etti:

"Bu işçilere bu kaza müstahak olamaz. Asla kabul etmiyorum. Bu kabul edilemez. İnsanlık dışı. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ben yine olacağım orada ama 'Bundan sonra ofisime giren gazetede o sayfanın üzerini ya bantlayacaksınız ya da keserek bana getireceksiniz' diye sekreteryama talimat verdim. Hiçbir şekilde kabul etmiyorum dedim."

AK Partili olmadığını vurgulayan Gökalp Büyükyıldız, Başbakan Erdoğan'ın iradesi sayesinde şirket olarak ayakta kaldıklarını ve 2004 yılında 260 liraya üretilen kömürü, 31 liraya üretmeye başladıklarını söyledi.

Maden işçilerinin Yılmaz Özdil'e bir "refleks" göstereceklerinden şüphe duymadığını vurgulayan Büyükyıldız, çok kırıldığını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER