ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:24

Koruyucu aileler ödüllendirildi

Koruyucu aileler ödüllendirildi


Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy himayesinde yapılan 'Gönül Elçileri' tanıtım toplantısında bir adım daha ileri giderek koruyucu olan aileler plaketle ödüllendirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürlüğü 17 ilçede bulunan toplam 52 koruyucu aileyi ilçelerde düzenledikleri tanıtım toplantılarında bilgi ve birikimlerini paylaşmak ve bugüne kadar yapmış oldukları katkılardan dolayı plaketle ödüllendirmek için etkinlik düzenliyor. Şuana kadar yaklaşık 10 ilçede yapılan toplantıların en sonuncusu Atakum ilçesinde protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

    Özel İdare Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende konuşan Hülya Aksoy, “Gönül elçisi olmak için çok fazla özelliğe gerek yok. Her vatandaşımızın çocuklarımız için yapabileceği bir şeyleri olduğunu düşünüyoruz. Vatandaşımızın kendisini yeterli gördüğü bir konuda bir çocuğumuza yardım etmesi bir gönül elçiliğidir. Şuan burada bulunan yaşlısından gencine küçüğünden büyüğüne her kesi elçi olmaya çevresindekileri de teşvik etmeye davet ediyorum.” dedi.
    
    Protokol konuşmalarının ardından koruyucu olan aileler katılımcılara neden koruyucu aile olduklarını ve yaşadıkları bazı güzel anılarını anlattı.

    Konuşmaların ardından yapılan soru cevap kısmında bazı aileler evlat edinme şartlarının biraz daha kolay hale getirilmesi için yetkililerden ricada bulundu.

    Toplantının son kısmında ise Atakum ilçesinde yaşayan ve koruyucu olan aileler tek tek kürsüye çağrılarak teşekkür plaketi ile ödüllendirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER