ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:05

Korsan gösteri yapan gruba polisten biber gazlı müdahale


68 kuşağının öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 41’inci yıl dönümü sebebiyle İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapmak isteyen gruba, polis müdahale etti. Taş ve şişelerle polise saldıran grup, ara sokaklara kaçarak dağıldı. Gösteriye katılan BDP milletvekili Sebahat Tuncel ise polisin tutumunu eleştirdi.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmesinin yıldönümü sebebiyle yaklaşık 50 kişilik SDP’li grup İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti. Taksim’e doğru yürüyen grup, güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisleri tarafından durduruldu. Eylemciler ile polis arasında sokak aralarında kovalamaca yaşandı. Taş ve şişelerle saldıran gruba polis biber gazı ile müdahale etti.

Polislerin, göstericilere müdahalesini eleştiren BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu aradığını ama ulaşamadığını anlatarak, "6 Mayıs’ın Türkiye’ye neler kaybettirdiklerini ifade etmek için burada toplandık. Ama polis müdahale ediyor." şeklinde konuştu.

Polisin olay yerindeki bekleyişi sürüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER