ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 19:25

Korkut’ta Kutlu Doğum konferansı düzenlendi

Korkutta Kutlu Doğum konferansı düzenlendi


Muş'un Korkut ilçesinde müftülük tarafından Kutlu Doğum programı düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Şahan, çok sayıda okumuş cahilin olduğunu söyledi

    Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonu’nda yoğun katılımın sağlandığı konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

    İl Müftüsü Recep Uzun ise hafta boyunca birçok faaliyetin yapılacağını belirterek şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız, 1989 yılından bu yana Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlemeye başladı. Bu hafta, ülkemizde sonradan ihdas edilmiş çok güzel bir haftadır. Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında vaaz ve hutbelerin yanında konferanslar, paneller, naat, şiir,
    
    İlçe Müftülüğü’nün organize ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde görev alan ve katkı sunan herkese teşekkür eden Kaymakam Adnan Daldal ise “Öncelikle Korkut İlçe Müftülüğümüzün organize ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Gerçekten haftaya uygun bir program oldu. Yoğun katılımın olması bizi de memnun etti. İlçemizde yapılan tüm faaliyetlere ilçe halkının katılmasını bekliyoruz.” dedi.

    Konferansa, Kaymakam Adnan Daldal, İl Müftüsü Recep Uzun, İlçe Belediye Başkanı Sait Elitaş, İlçe Müftüsü Şenol Şahin, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Veysel Özkan, İlçe Mal Müdürü Züleyha Gülümser, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdullah Gündoğdu, ilçe kanaat önderleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER