ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 12:33

Korkut'ta köy yolları heyelanlar nedeniyle bozuldu

Korkutta köy yolları heyelanlar nedeniyle bozuldu


Muş'un Korkut ilçesinde geçen yıl yapılan köy yolları heyelanlar nedeniyle bozuldu. Kosor bölgesinde ikinci kat asfalt için hazır hale getirilen köy yollarında incelemelerde bulunan Kaymakam Adnan Daldal, yollarda herhangi bir sorunun söz konusu olmadığını ancak arazinin engebeli olmasından dolayı sürekli heyelanların zarar verdiğini söyledi.

    İlçeye bağlı Taşlıca, Değirmitaş, Durucak ve Çalaplı grup köy yollarında titiz bir inceleme yapan Kaymakam Daldal, yaklaşık 2 milyon yatırım yaptıklarını hatırlatarak heyelanlar nedeni ile bozulan yolar için ise çözüm yolları aradıklarını kaydetti.
Arazilerin engebeli ve doğal afetlerin özelikle sık sık meydana geldiği köy yollarında devletin sunduğu tüm imkanları seferber ederek ilçe halkına hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Kaymakam Daldal, şunları söyledi: “İlçemize bağlı köy yollarımızda stabilize ve asfalt çalışmaları düzenli bir şekilde yapılarak vatandaşımızın layık olduğu en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Korkut ilçemizde 2 milyon yatırım yaptık ve tabi hizmetlerin daha iyi olması için yapmaya devam edeceğiz. Arazinin engebeli, kış mevsiminin hem uzun hem de bol yağış alması nedeni ile yaptığımız yatırımlar zarar görmektedir.”

    “HİZMETİN AKSAMAMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

    Doğal afetlerden dolayı bozulan yoları her sene yapmak zorunda kaldıklarını açıklayan Kaymakam Daldal, yapılan tadilat çalışmalarının büyük külfetlere neden olduğunu kaydetti.

    “HEYELAN ENVANTER ÇALIŞMASI YAPILDI”

    Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Araştırma, Uygulama ve Yönetim, Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İskender Dölek’in yaptığı ‘Heyelan Envanter’ çalışması ile bazı tedbirler alacaklarını belirten Kaymakam Adnan Daldal, doğa ile mücadele etmenin çok zor olduğunu ifade etti.

    Kaymakam Adnan Daldal’ın yaptığı yol inceleme çalışmasına Korkut İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Ataman ve İlçe Özel İdare teknik personelleri de eşlik etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER