ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:10

Korkut'ta çiftçiler eğitimden geçti


Muş'un Korkut ilçesi Karakale beldesinde çiftçi bilgilendirme toplantısı yapıldı. Karakale İlköğretim Okulu'nda yapılan toplantıya; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şükrü Kılıçoğlu ile müdür yardımcısı Osman Akar katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl müdürü Kılıçoğlu, çiftçilerle fırsat buldukça her ortamda bir araya geldiğini belirterek, "İlimiz ve ilçelerimizde Tarım ve Hayvancığın gelişimi ve doğru tarım uygulamalarını hayata geçirebilmek için mücadele ediyoruz. Çiftçilerimizin özellikle bilgilendirme toplantılarına katılmalarını bekliyoruz. Bu toplantıları hem doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarını öğrenip hem de sorun ve sıkıntılarının karşılıklı konuşularak çözülmesi noktasında faydalı buluyoruz.Bu nedenle çiftçilerimizin bu tür eğitim toplantılarına katılarak bilgilenmeleri konusunda titiz davranıyoruz ‘’dedi.

Kılıçoğlu’nun konuşmasının ardından, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personellerinden Ziraat Mühendisi Gül Alak, İbrahim Hasdemir, Sevgi Kahvecioğlu, Veteriner Hekim Asuman Doğan ve Erkan Ay tarafında çiftçilere Tarsim, Toprak Tahlili ve Hayvan Bakım ve Besleme hakkında detaylı bilgi verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER