ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2013 Perşembe 23:42

Korkuteli’nde, 'Turizmde Istanaz' projesi tanıtıldı

Korkutelinde, Turizmde Istanaz projesi tanıtıldı


Antalya’nın Korkuteli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) 2013 doğrudan faaliyet desteği kapsamında “Turizmde Istanaz” isimli projesi Korkuteli Belediye düğün salonunda tanıtıldı.

Programa; Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Yatırım Destek Ofisi Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek, Korkuteli Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, siyasi parti ilçe başkanları ve Korkuteli'de faaliyet gösteren birçok iş adamı katıldı.

Yapılan programda açılış konuşmasını Korkuteli Ar-Ge Koordinatörü İbrahim Emre Gürsoy yaptı. Gürsoy, "Türkiye’nin incisi turizmin başkenti ve yayla turizminin göz bebeği Antalya’nın yaylaya uzanan eli Korkuteli ilçesi, yazın gördüğü ilgiyi göz önünde bulundurarak bir çalışma hazırladık ve BAKA ya sunduk. Proje Korkuteli’yi tanıtan bir kısa filmin çektik. 43 köyümüzü gezerek fotoğrafladık. Korkuteli ilçesinin yayla turizmi potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik araştırma, planlama, analiz ve raporlama çalışmaları yapmakla birlikte, ilçemizin turizm stratejisini belirledik. Korkutelimizin yayla turizmi kapsamına alınması yönünde araştırmalar sağladık." dedi.

Korkuteli’nde yayla turizminin canlanması için gerekli desteğe her zaman hazır olduklarını ifade eden BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin şöyle konuştu: "Bu konuda Korkuteli halkını ve iş adamlarını bekliyoruz. İşinizi kurduktan sonra özellikle imalat yapan iş yerlerine yönelik olarak daha ileriki safhalarda ajansımızın çok ciddi destekleri ve KOSGEB’in diğer destek alanları ile devlet sizin yanınızda olmaya devam edecektir. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 20 dakikalık Korkuteli yayla turizmi sinevizyon eşliğinde tanıtıldı. Tanıtımın ardından protokol üyelerine şark köşesinde ayran ve keşkek ikram edildi.

Proje detayı: Korkuteli’ni tanıtan bir kısa filmin çekilmesiyle başlayacak olup, aynı zamanda 43 köyün tamamı gezilip fotoğraflanacak ve en ince ayrıntısına kadar bir detay çalışması yapılacak. Korkuteli ilçesinin yayla turizmi potansiyelinin ortaya çıkarılmasına yönelik araştırma, planlama, analiz ve raporlama çalışmaları yapılacak. İlçenin turizm stratejisini belirlemek, tüm turistik mekanlarını (tarihi yerler, su kaynakları gibi) tespit edip ilgili makamların Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuruda bulunması teşvik edilecek. Korkuteli’nin "Yayla Turizmi" kapsamına alınması yönünde çıktılar sağlamak, bununla birlikte teşviklerin ilçeye daha fazla yarar sağlaması projenin hedefleri arasında yer alıyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER