ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 08:18

Korkuteli’nde Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi

Korkutelinde Sakal-ı Şerife yoğun ilgi


Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Kadir Gecesi sebebiyle Demirci Süleyman Camii'nde bulunan Sakal-ı Şerif'i ziyaret etmek için gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Korkuteli Demirci Süleyman Camii'nde bulunan kutsal emanetlerden olan Peygamber Efendimizin(S.A.V.) Sakal-ı Şerif'i, halkın ziyaretine açıldı. Öğlen namazı sonrası bayanların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif'i yoğunluktan dolayı ziyaret zabıta ekiplerinin kontrolünde yapıldı. Her Ramazan olduğu gibi bu yıl da Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen binlerce kişi teravih namazı sonrasında ilçenin Kiremitli Mahallesi'nde bulunan Demirci Süleyman Camii'ne akın etti. Salavatlarla Sakal-ı Şerif'i bekleyen halk uzayan kuyrukta sıraya girip, görevlinin elinde bulunan Sakal-ı Şerif'e dokunup, öptü. Bu sırada kuyrukta bekleyenler arasında izdiham yaşandı. Sakal-ı Şerif'i ziyaret sabah namazına kadar sürecek.

Korkuteli İlçe Müftüsü Duran Turgut, Kadir Gecesi Peygamberimiz (S.A.V.) Sakal-ı Şerif'ini halkın ziyaretine açıldığını ve ziyaretlere başlandığını söyledi. Sakal-ı Şerif'i en güzel şekilde ziyaret etmek ve Efendimizin şefaatine nail olmak isteyen Müslümanların saat 13:30'dan itibaren camiyi doldurduğunu ve uzun kuyruklar oluşturduğunu ifade etti. Müftü Turgut, "Cenabı-ı Hak ziyaret edenlerin duasını kabul etsin inşallah" dedi.

İlçeye her yıl binlerce insan Sakal-ı Şerif'i ziyaret etmek için Antalya ve ilçelerden geliyor. Korkuteli hayırseverler de teravih sonrası Sakal-ı Şerif'i ziyarete gelenlere sahur vaktine kadar yemek ve tatlı ikram ediliyor hayırseverler bu yıl bir ilke olarak dağdan 10 çuval karlama getirerek gelen ziyaretçilere serinletti.

Sakalı şerif saat 13:30'dan 19:00 kadar bayanların ziyaretine 21:00 den sabah 05:00'e kadar da erkeklerin ziyaretine açık kalacak.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER