ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 11:08

Korkutan şüphe!

Korkutan şüphe!

Suriye ile sınır olduğu noktaya 2 adet roket mermisi isabet etti. Güvenlik güçleri alarma geçti.


Hatay'da içeriğinde herhangi bir bileşim bulunabileceği şüphesi nedeniyle toprağa saplanan 2 adet roket mermisini Diyarbakır'dan gelecek teknik ekip imha edecek.

Hatay'ın Altınözü ilçesine bağlı Kolcular Köyü'nün Suriye ile sınır olduğu noktaya 29 Ocak sabahı 2 adet roket mermisi isabet etti. En yakın yerleşim birimine 50 metre uzaklıkta araziye isabet eden ve yetkililerce roket mermisi olarak tanımlanan mermilerden ikiside toprak yüzeyinde patlamamış olarak köylüler tarafından bulundu.

Köy halkının güvenlik güçlerine haber vermesinin ardından olay yerinde inceleme yapan Askeri Teknik ekip roket mermisinin içeriğinde olası gaz, kimyasal madde şüphesi nedeniyle isabet eden mermileri imha etmedi. Güvenlik güçleri isabet eden mermilerin kontrollü olarak imha edilebilmesi amacıyla Diyarbakır'dan Teknik Ekip istedi. Hatay'a gelecek teknik ekibin ilk incelemesinin ardından isabet eden mermilerin imha edilmesi planlanırken Güvenlik kaynakları Cihan Haber Ajansı Muhabirine yaptıkları açıklamada "Olası bir şüphe nedeniyle imha etmeyip ilgili teknik ekibin gelmesini istedik. Roket mermisi olarak nitelediğimiz bu merminin içinde gaz yada herhangi bir bileşim olabileceği şüphemiz oluştu. Bu nedenle teknik ekibi bekliyoruz. Belki içinden bir şey çıkmayabilir ancak önlem amaçlı bu tür imhayı tercih ettik. Çünkü isabet ettiği alan yerleşim birimlerine yakın." ifadesini kullandı.

KÖYE GİRİŞ ÇIKIŞ KONTROLLÜ OLARAK YAPILIYOR

Çatışmaların gittikçe şiddetlendiği Suriye'ye sıfır noktada bulunan Kolcular Köyü'nde giriş ve çıkışlar güvenlik güçlerinin kontrolünde yapılıyor. Roket mermilerinin isabet ettiği alan ve çevresinde güvenlik güçleri geniş önlem almış durumda. Köy halkı bölgeden uzaklaştırılırken meraklı vatandaşların roket mermisinin fotoğrafını çekmesi de zaman zaman askerler tarafından önleniyor.

İSABET EDEN MERMİNİN UZUNLUĞU 1 METRE

Kolcular köyü halkından alınan bilgiye göre, büyük bir sesle 29 Ocak sabahı yerleşim alanına yakın bir mesafeye isabet eden mermiler köyde tedirginlik yarattı. İsabet ettiği alanda saplanıp kalan mermi ile daha önce hiç karşılaşmadıklarını söyleyen S.D. "Roketatar mermisi dendi ancak bu böyle bir şeye benzemiyor. 1 metre kadar uzunluğu var. Uçaklardan atılan mermilere benziyor adeta füze gibi bir şey." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER