ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 11:45

Korkutan bekleyiş sürüyor

Korkutan bekleyiş sürüyor

Yüzü geri alınan Salih Üslün'ün hayati tehlikesi devam ediyor...


Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Türkiye'nin altıncı yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün yoğun bakımda gözetim altında tutulduğunu ve hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 23 Ağustos 2013'te Türkiye'nin altıncı yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün 16 Haziran'da yüzünün geri alınmasının ardından yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Hayati tehlikesi devam eden Salih Üslün'ün yoğun bakımda kontrol altında tutulduğunu belirten Ömer Özkan, şuan için hastanın ciddiyetini koruduğunu söyledi. Dahili sorunlar nedeniyle yüzün geri alındığını hatırlatan Özkan, ilk 10 günlük sürenin kritik olduğunu belirtti.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu özel bir hastaneye kaldırılan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın beyin ölümü gerçekleşmiş ve ailesi iç organlarının yanı sıra yüz, kol ve bacaklarını da bağışlama kararı alması üzerine Turan'ın yüzü Salih Üslün'e 22 Ağustos'ta nakledilmişti. Üslün'ün yüzünün yüzde 50-60'dan fazlası 16 Haziran'da yapılan 5 saatlik bir ameliyatla geri alınmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER