ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:20

Korkut Süt Üreticileri Birliği, pazar arayışında

Korkut Süt Üreticileri Birliği, pazar arayışında


Korkut Süt Üreticileri Birliği 2013 yılı Genel Kurul Toplantısı’nı yaptı. Birlik üyeleri, hayvansal ürünlerini satamadıklarını ve bunun için yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

2013 yılı Genel Kurul Toplantısını yapan Korkut Süt Üreticileri Birliği, yeni yönetim kurulunu seçti. Üyelerin tam katılımı ile yapılan genel kurul toplantısında Cihat Bahadır Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

Bahadır, üye sayısı arttıracaklarını ve süt ve benzeri gibi hayvansal ürünlere Pazar arayışına gideceklerini söyledi. Bahadır, konu ile ilgili şunları söyledi: "Çiftçilerimizin en büyük sorunu hayvansal ürünlerine pazar bulamamasıdır. Süt satılacak yer bulamıyoruz ve bu nedenle birlik kurduk. Sıkıntılarımızın ve sorunlarımızın çözümü için çalışıyoruz. Üyelerimizi arttırıp birlik olmamamız lazım. Hayvancılığı arttırmak ve hayvansal ürünlerin satılması için gayret edeceğiz."

Korkut’ta hayvancılığın bitme noktasına gelmesinin en büyük sebeplerinden birinin Pazar sorunu olduğunu ifade eden Birlik Üyesi Değirmitaş köyü Muhtarı Mehmet Baki Çelik, yetkililerden destek beklediklerini kaydetti. Çelik, "Bizim en büyük isteğimiz süt satacak bir muhatap bulmaktır. Bu sorunumuz var ve bu sorunumuzu belli mercilere taşıdık. Süt alan firmaların soğuk depoları var ve sütümüzü almalarını istiyoruz. En büyük isteğimiz süt satışımızı yapmak ve bu konuda ilgili muhataplar bulmaktır." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER