ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:37

Korkut Kız YBO'nun 9 projesi TÜBİTAK'ta

Korkut Kız YBOnun 9 projesi TÜBİTAKta


Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasına 10 projeyle katılan Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nun 9 projesi kabul edildi.

TÜBİTAK ile Mili Eğitim Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği 'Bu Benim Eserim' yarışmasına 10 proje sunan Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO)’nun 9 projesi uygun görüldü. Muş il geneli toplam 120 proje arasında yer alan Korkut Kız YBO, ilçenin de gurur kaynağı oldu. 10 projeden kabul olan 8 projenin Matematik ve 1 tanesinin ise Fen olduğunu belirten Okul Müdürü Ömer Okyay, yer alan okullar arasından sadece Korkut Kız YBO’nun proje sunması açısından bir ilk olduğunu söyledi.

Projelere koordinatörlük yapan Matematik Öğretmenleri Gökhan Bakır ve Asuman Aslan ile Fen ve Teknoloji Öğretmeni Zehra Betül Bayraktar’a teşekkür eden Okul Müdürü Okyay, şunları söyledi: "Muş Milli Eğitim il çalışma grubu tarafından bölgeye gönderilmek üzere 120 proje kabul edilmiştir. 120 projeden 9’u Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokuluna aittir. Bu okulumuz için büyük bir başarıdır. Korkut ilçesinden bir okulun 9 projesinin kabul olması ve Korkut’ta yer alan okullar arasından sadece Korkut Kız YBO’nun proje sunması açısından bir ilk olmuştur."

"5 TANE SODES PROJESİ HAZIRLADIK"

Bu Benim Eserim Proje Yarışması’na gönderilen projelerin yanı sıra okul bünyesinde Sosyal Destekleme Programı (SODES) için bir ekip kurduklarını belirten Okul Müdürü Ömer Okyay, 5 tane proje hazırladıklarını söyledi. Kabul edilen 9 projede de iddialı olduklarını kaydeden Okyay, "Okulumuz bu tür projelere hassasiyetle yaklaşmakta ve bu projelerde öğretmenler öğrencilerle birlikte sıkı bir şekilde çalışıyor. Kabul gören projeler bölgeye gidecek ve projelere güveniyoruz. Van’daki komisyon tarafından geçerse Ankara’ya gidecekler. Bu tür projelere destek vereceğiz. Bundan sonraki projelere SODES ile ağırlık vereceğiz. İlçe Milli Eğitim Müdürlü işbirliğiyle 5 tane SODES projesi hazırladık. Bu projelerin geçmesi ile ilçeye büyük bir katkı sunmuş olacağımıza inanıyoruz. Önemli olan çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER