ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 18:03

Korkmaz olayında bir kişi daha gözaltına alındı


Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişiler tarafından yapılan saldırı sonucu öldüğü ileri sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz olayı ile ilgili aranan iki kişiden biri olan A.Ö., şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen ve tanıklar tarafından teşhis edilemeyen A.Ö., savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Savcının A.Ö.’yü önceki gün yakalanıp dün adliyeye sevk edilen şüpheli S.K.,yanında yer aldığı ve savcının bu görüntüden yola çıkarak A.Ö.’yü tespit ettiği öğrenildi.

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişiler tarafından yapılan saldırı sonucu öldüğü ileri sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz olayı ilgili savcılık soruşturması sürüyor. Bu kapsamda, konuyu bakan savcı, Korkmaz’ın dövülmesi olayıyla ilgili ildeki iş yerlerinden elde edilen 40’tan fazla kamera görüntüsünün ardından, şimdi de sosyal medyada yer alan görüntüleri mercek altına aldı. Sosyal medyada yer alan iki ayrı görüntüyü derinlemesine inceleyen savcı, önce şüpheli olarak gördüğü S.K. adlı şahsı gözaltına aldı. S.K., emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hakkında yurt dışı yasağı konulan S.K.’nin yer aldığı görüntülerde bazı kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda savcı yeni bir gözaltı işlemi gerçekleştirdi. Asayiş Şu Müdürlüğü Ağır Suçlar Şubesi ekiplerince, savcının talimatıyla Korkmaz olayına karıştığı iddiasıyla A.Ö. (44) gözaltına aldı. Sabah saatlerinde gözaltına alınan A.Ö. direkt savcılığa çıkarıldı. Konuyu soruşturan savcı tarafından ifadesi alınan A.Ö., hakkındaki iddiaları kabul etmedi. A.Ö.’nün, ifadesinde, ‘Korkmaz’ı tanımadığını söylediği öğrenildi. A.Ö., savcılık ifadesi sonrasında tanıklara gösterildi. Tanıkların A.Ö.’yü teşhis edemediği belirtildi. Bunun üzerine A.Ö. serbest bırakıldı.

Bu arada, konuyla ilgili şu ana kadar 52 adet müzekkere yazıldığı, olayla ilgili 15 kişinin ifadesinin alındığı, bilirkişi incelemelerini ise bağımsız ayrı ayrı 3 kişi tarafından yapıldığı belirtildi. Şu ana kadar el konulan 40 CD ile 3 hard disk üzerindeki incelemelerin Jandarma Kriminal Dairesi'nde incelendiği, söz konusu şüphelilerin önceki gün sosyal medya üzerinden yayınlanan olay gününe ilişkin görüntülerden ve bazı kişilerin ifadesi üzerine tespit edilerek gözaltına alındığı ifade edildi.

Öte yandan, konuyla ilgili aranan, Eskişehir dışında olduğu belirtilen diğer bir şahsın da kimliğinin tesbit edildiği, gözaltına alma işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER