ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2013 Perşembe 16:50

Kore gazisine doğum günü süprizi

Kore gazisine doğum günü süprizi


Artvin Valisi Kemal Cirit, il merkezinde yaşayan ve 87 yaşına giren Kore gazisi Ahmet Sezgin’e, sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

Artvin merkeze bağlı Yukarı Şehitlik köyündeki evinde yaşayan ve bir süre önce eşini kaybeden Kore Gazisi Ahmet Sezgin’i Artvin Valiliği doğum gününde yalnız bırakmadı.

Kore gazisi Ahmet Sezgin’in 87’inci yaşına gireceğini öğrenen Artvin Valisi Kemal Cirit, Şehit ve Gazi İşleri Şube Müdürü Semiha Leventoğlu’na Ahmet Sezgin için Valilik Makamında doğum günü kutlaması yapmak için gerekli hazırlıkların yapılması talimatını verdi.

Vali Cirit, makamında ağırladığı gazi Ahmet Sezgin için hazırlanan yaş pastanın üzerindeki mumları kendisi yaktı. Ardından Gazi Sezgin mumları alkışlar eşliğinde söndürdü. Daha sonra Vali Cirit, pastayı Gazi Sezgin’e ikram etti. Sezgin’i tebrik eden Vali Cirit, sağlıklı ve mutlu yıllar temennisinde bulundu.

Doğum günü kutlaması için Vali Cirit’e teşekkür eden Gazi Sezgin, askerlik yıllarını anlatarak 1951 yılında Kore’ye sağlık astsubayı olarak gittiğini söyledi.

Kutlamada Artvin Vali Yardımcısı Yılmaz Kurt, İl Basın ve Halka İlişkiler Müdürü Gülşen Çınar, Gazi ve Şehit İşlemleri Şube Müdür Vekili Semiha Leventoğlu ile memur Recep Yılmaz’da hazır bulundu.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER