ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 13:01

Köprüsü açılışı bilmeceye dönüştü

Köprüsü açılışı bilmeceye dönüştü

3 yıldır inşaatı devam eden Mihrali Bey Köprüsü verilen taahhütlere rağmen tamamlanamadı.


Kars'ta 2011 genel seçimleri öncesi yapım kararı alınan ve 3 yıldır inşaatı devam eden Mihrali Bey Köprüsü verilen taahhütlere rağmen tamamlanamadı. Köprü, 9 Haziran'da Kars'ın AK Partili vekillerini ağırlamıştı. Yetkililer, vekillere çalışmalar hakkında bilgi vermiş ve 10 gün içerisinde köprünün hizmete gireceğini bildirmişti. Gelinen noktada köprü hizmete açılamadı.

AK Parti Kars vekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, 9 Haziran'da basın mensuplarıyla yapımı muammaya dönen Mihralibey Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. 18. Karayolları Bölge Müdürü Turan Yılmaz'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Yunus Kılıç, "İlk intiba son intiba derler ya buralar şehrin giriş kapıları, açıkçası ben önceden başka şehirlere gittiğim zaman, yav ne zaman bizim de şöyle gelişli gidişli, pırıl pırıl parlayan, çizgileri olan, şehre bir anlam ve kudret katan yolumuz olacak der, hep böyle içten içe eyvah ederek üzülürdüm." demişti. Kılıç'ın Mihralibey Köprüsü için bu düşünceleri 20 gün geçmesine rağmen gerçekleştirilmedi.

Öte yandan köprüde süreç ise 2011 genel seçimleri öncesine dayanıyor. Basında, 'Kars'ta 6 yolun birleştiği kontrolsüz kavşak tehlike oluşturuyor' haberleriyle başlayan süreç, dönemin Ulaştırma Bakanı Habib Soluk, seçim ziyaretleri çerçevesinde geldiği Kars'ta gündemde olan Mihralibey Köprüsü için 'Paranız hazır, projeyi hazırlayın ihaleyi yapın' demişti. Çalışmalarına ancak 2013'te başlanan köprü bir türlü tamamlanamadı. Yetkililer ise köprüde sona yaklaşıldığını kaydediyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER