ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:05

Köpeği uçakta ölünce 10 gün rapor aldı


Türk Hava Yolları (THY) uçağının kargosunda köpeğinin donarak öldüğünü iddia eden Gökçe Saadet Yıldır, duyduğu üzüntüden dolayı hastaneden 10 gün istirahat raporu aldı. THY yetkilileri ise, konuyu araştıracaklarını söyledi.

Bodrum'da şarkıcılık yapan Gökçe Saadet Yıldır, köpeğinin THY'nin İstanbul-Bodrum uçuşu sırasında uçağın kargosunda soğuktan donarak öldüğünü iddia etti. Kucağında ölü köpeğiyle veterinere giden Yıldır, herhangi bir travma olmadığını, vücut ısısının dış ortam ısısına göre düşmesi sonucu, solunum ve dolaşım felcine bağlı olarak öldüğünün tespit edildiğini belirten rapor aldı. Yıldır, sosyal paylaşım sitesinde "Minik köpeğimi kargo bölümüne koymuşlar. Soğuktan ölmüş. Ağırlığı bir kilo bile değildi. O nedenle kabinde taşınabilirdi. THY hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım." demişti.

THY ise, "Aksaklık ve kural ihlalinin olmadığı uçuş sırasında yaşanan üzücü olayı titizlikle incelediğimizi ve takip ettiğimizi belirtiriz. Konuyla ilgili araştırma başlatılmıştır." açıklamasında bulundu.

ÜZÜNTÜDEN 10 GÜN RAPOR ALDI

Köpeğinin ölümü ile ilgili aldığı raporla Türk Hava Yolları'na maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlandığını söyleyen Yıldır, 2 Mayıs tarihinde duyduğu üzüntüden dolayı Bodrum İlçe Devlet Hastanesi'ne muayeneye gittiğini ifade etti. Yıldır'a 10 gün kesin istirahat raporu verildiği belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER