ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 17:02

Konyalılara ücretsiz SGK Danışma Hattı


Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürlüğü, vatandaşlara daha kolay ve hızlı hizmet vermek amacıyla Türkiye’de ilk kez SGK Danışma Hattı’nı hizmete soktu.

444 5 745 SGK Danışma Hattı, Konya SGK İl Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan SGK İl Müdürü Cem Dinç, vatandaşlara bir adım daha yaklaşmak amacıyla ‘444 5 745’ Konya Sosyal Güvenlik Bilgi Hattı’nı hizmete açtıklarını dile getirdi. Peygamber Efendimizin ‘Zorlaştırmayın, kolaylaştırın’ hadis-i şerifini düstur edinmeye gayret gösterdiklerini dile getiren Dinç, “Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüz, vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini artırarak ve yenilikler getirerek hizmete devam etmekteyiz. Bugün
bu azmin meyvelerinden biri olan ‘444 5 745’ Konya Sosyal Güvenlik Bilgi Hattı’nın hizmete girmesi münasebetiyle bir arada bulunmaktayız. Bu hizmet ile vatandaşlarımıza bir adım daha yaklaşmayı hedefledik. Hizmete geçen bu iletişim hattı Konyalı hemşehrilerimizin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze gitmeden hizmet vermeyi amaçlamaktadır.” dedi.

SGK İl Müdürü Dinç, ücretsiz hizmet veren SGK Danışma Hattı’nın vatandaşlara iş göremezlik ödeneği, sağlık müstehaklık sorgulaması, askerlik, doğum ve yurt dışı borçlanmaları, Bağ-Kur borç sorgulaması, sağlık ödemeleri (optik, ortez, protez), maluliyet işlemleri, evrak takip süreci işlemleri hakkında bilgilendirme ve danışma işlemleri hakkında telefonla bilgi vereceğini dile getirdi. Danışma Hattı’nın 08.00 ile 17.00 arasında hizmet vereceğini dile getiren Dinç, ilk olarak iki çalışanın görevlendirildiğini, vatandaşların taleplerine göre gerekirse sayının artırılabileceğini ifade etti.

Kuruma erişilebilirliği sağlamak amacıyla Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğünün bünyesinde bulunan sağlık ödemelerini il müdürlüğüne aldıklarını aktaran Cem Dinç, bugün hizmete giren diğer uygulamaları şöyle anlattı: “Ayrıca bugünden itibaren internet sayfamız üzerinden saatini ve gününü kendisi belirleyecek akıllı sıramatik sistemi ve online randevu sistemine geçtik. Yine bugünden itibaren il müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımızı karşılama ve yönlendirme amacıyla servis elemanlarımız hizmete başladı. Engelli, yaşlı, hamile, harp malulü ve gazilerimize hizmet vermek için ayrıca bir rehberlik masası oluşturduk. Kısmet olursa ileride
50 ve 50’den fazla çalışanı olan işverenlerimiz için sosyal güvenlik danışmanlığını Konyalıların hizmetine sokacağız.”

444 Konya SGK danışma ve Rehberlik hattı hizmetinin açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Bestami İnan, Mustafa Dündar, Türk Telekom İl Müdürü Tevfik Fikret Karaman ve Konya protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER