ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 14:00

Konya'da cezaevi önündeki cinayet


Konya'da cezaevindeki babasını birlikte ziyarete gittiği annesinin silahlı saldırı sonucu ölümünü gören çocukla ilgili, Konya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü çalışma başlattı.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, saldırı anına şahit olduktan sonra, "Anam ölüyor, babama ne diyeceğim. Yardım edin! Annem ölmesin. Anam, canım anam. Kurban olayım abi annemi kurtarın" diyerek ağlayan 13 yaşındaki F.T'nin uzun süre olayın şokunu üzerinden atamadığı öğrenildi.
Çocuğun polislere, "Babamı ziyarete gitmiştik. O adam da orada dolanıyordu. Annemi yanına çağırdı. Sonra birdenbire ateş etti. Annem kaçmaya çalıştı. Ancak arkasından ateş etmeye devam etti" dediği belirtildi. Olayı anlatırken gözyaşları dinmeyen F.T'nin, "Anam anam, canım anam" diyerek ağlaması polisleri de duygulandırdı.
Ayrıca, Konya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü de aileyle ilgili inceleme başlattı. İlk incelemesini tamamlayan yetkililer, şu an amcalarının yanında olan çocuk ve kardeşiyle ilgili psikolog ve maddi destekte bulunulacağını bildirdi.
- "Vurduğuma değil, öldüğüne üzüldüm"
Yadigar Taşdelenoğlu (34), dün, 13 yaşındaki oğlu F.T. ile Alaaddin Kap Caddesi'ndeki Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu eşi Muammer Taşdelenoğlu'nu görmeye gitmiş, kadın uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmüştü. Zanlı Hüseyin K, polisle yaşanan kovalamacada yakalanmıştı. Taşdelenoğlu'nun, Hüseyin K'nin kendisini tehdit ettiği yönünde suç duyurusunda bulunduğu, bunun üzerine yaklaşık 10 gün önce hakkında koruma kararı çıktığı öğrenilmişti. Zanlının polisteki ifadesinde, öldürdüğü kadın için "Vurduğuma değil, öldüğüne üzüldüm. Çünkü onu çok seviyordum" dediği belirtilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER